Otvaranje Evropskog prvenstva

Čast da svečano otvore ovogodišnje Evropsko prvenstvo pripalo je domaćoj selekciji Nemačke, koja je u prvom kolu odigrala meč protiv reprezentacije Škotske.

Prvog dana odigrana je samo ova utakmica, u večernjem terminu od 21.00 čas, i završena je ubedljivom pobedom Nemaca. Krajnji rezultat glasio je 5:1.

Nemci su poveli već u 10.minutu golom Florijana Virca, a već u 19.minutu golom Džamala Musijala bilo je 2:0 za domaću selekciju. U 44. minutu meča Škotska je ostala sa igračem manje. Kai Haverc u 46. minutu golom iz jedanaesterca povećava prednost na 3:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 68. minutu Niklas Filkrug postiže četvrti pogodak za Nemce. U 87. minutu autogolom Antonia Ridigera Škoti su smanjili na 4:1. Konačan rezultat na meču postavio je Emre Džan u 93. minutu.