Rezultati prvog dana četvrfinala Evropskog prvenstva

Juče je odigran prvi dan četvrtfinalnih mečeva na Evropskom prvenstvu u fudbalu koje se održava u Nemačkoj.

U terminu od 18.00 časova svoj meč odigrale su reprezentacije Španije i Nemačke, koji je završen rezultatom 2:1 za Špance. Nemačka kao domaćin prvenstva završila je svoje učešće. Utakmica je bila odlična, na kraju regularnog toka bilo je nerešeno 1:1, i taman kada su svi očekivali da će gledati izvođenje penala u 119. minutu Merino postiže pogodat za pobedu.

Od 21.00 čas odigran je još jedan derbi meč između Portugalije i Francuske. Za razliku od prvog meča ovde nije bilo golova za 120 minuta i penali su morali da odluče ishod. Portugalija je već jednom uspela da pobedi na taj način Sloveniju, ali ovoga puta više sreće i znanja imala je selekcija Francuske.

Upravo ove dve reprezentacije koje su pobedile činiće par u polufinalu, Španija – Francuska, i njihov meč odigraće se 9. jula.