Rezultati trećeg dana Evropskog prvenstva

Trećeg dana osmine finala odigrana su dva meča i to u standardnim terminima.

Od 18.00 časova igrale su selekcije Francuske i Belgije. Prema imenima igrača u obe ekipe ovo je trebalo da bude derbi osmine finala ali one nisu ispunile to očekivanje. Francuzi su jedva uspeli da odnesu pobedu rezultatom 1:0, golom u 85. minutu koji je nesrećnim slučajem po Belgiju završio u njihovoj mreži.

Od 21.00 čas odigran je jedan veoma tvrd meč u kojem za 120 minuta nije postignut pogodak, tek su jedanaesterci odlučili pobednika. Rezultat je glasio 3:0 za Portugaliju. Slovenci nisu uspeli ni sa penala da postignu pogodak, portugalski golman je odbranio sva tri šuta.

U četvrfinalu će upravo ove dve reprezentacije koje su odnele pobede igrati jedna protiv druge za polufinale (Portugalija-Francuska). Taj meč je na programu u petak, 5. jula.