Polovičan uspeh srpske košarke na OI

Juče su i muška i ženska košarkaška reprezentacija Srbije odigrale svoje mečeve prvog kola i postigle polovičan uspeh.

Muška košarkaška selekcija Srbije poražena je od selekcije SAD, glavnog favorita za osvajanje zlatne medalje na ovogodišnjim Olimpijskim igrama. Prvo poluvreme su naši košarkaši odigrali dobro i bili u rezultatskom egalu, ali u drugom poluvremenu su Amerikanci dodali gas i meč je završen ubedljivom pobedom 110:84. Ovaj poraz neće mnogo boleti srpske košarkaše ako u naredne dve utakmice pobede svoje protivnike, jer realno prvo mesto u grupi C je rezervisano za SAD a ostale tri selekcije će se boriti za drugo mesto, i eventualno treće koje vodi u drugu fazu takmičenja. Naredni protivnik Srbiji je reprezentacija Portorika, i taj meč će biti odigran u sredu.

Što se tiče ženske reprezentacije Srbije, ona je svoj meč prvog kola protiv selekcije Portorika odigrala od sjaja do očaja, ali je ipak na kraju uspela da dođe do pobede. Krajnji rezultat bio je 58:55. Košarkašice Srbije u prvom poluvremenu imale su i 20 poena prednosti, a onda u drugom odigrale katastrofalno. U trećoj četvrtini je bilo loše a u poslednjoj razočaravajuće jer su u četvrtoj četvrtini uspele da postignu samo 2 poena za deset minuta. Sledeću utakmicu igraju u sredu od 13.30 časova protiv reprezentacije Kine.