Vaterpolisti Srbije plasirali se u polufinale OI

Muška vaterpolo reprezentacija Srbija uspela je da pobedi selekciju Grčke u četvrtfinalu rezultatom 12:11, i tako se plasira u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

Utakmica je igrana u egalu tokom celog toka, reprezentacije Srbije i Grčke smenjivale su se u vođstvu. U poslednjem minutu četvrte četvrtine Srbija je vodila sa 11:10. Grci se nisu predavali i uspeli su da na 6 sekundi pre kraja meča postignu izjednačujući pogodak. Taman kada su svi pomislili da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom i izvoditi peterci kako bi se došlo do pobednika, kapiten Nikola Jakšić je u poslednjim sekundama meča šutirao sa velike udaljenosti i uspeo sa savlada golmana Grčke.

Srpski vaterpolisti mogli su da krenu sa slavljem dok su čekali ko će im biti protivnik u polufinalu iz meča Australija-SAD.

I ovaj drugim četvrfinalni meč bio je neizvestan i završen rezultatom 7:7. Nakon peteraca rezultat je glasio 11:10 za selekciju SAD.

Dakle, Srbija u polufinalu igra protiv reprezentacije SAD u petak, 09. avgusta.