Rezultati desetog dana turnira

Od desetog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u fudbalu koje se održava u Nemačkoj, tačnije od početka treće runde grupne faze takmičenja igraju se po dve utakmice u jednom danu, i to istovremeno u 21.00 čas.

Rezultat meča grupe A između Mađarske i Škotske bio je 1:0 za Mađare. Meč nije bio lep za gledanje ali su Mađari uspeli da se pobedom domognu šanse za plasman (gol je postignut u 10-om minutu nadoknade vremena). Naravno sada zavisi od drugih ishoda mečeva da li će u tome i uspeti.

Drugi par iz grupe A činile su selekcije Nemačke i Švajcarske. Švajcarci su bili bolji tokom većeg dela meča ali ipak na kraju nisu uspeli da pobede i domognu se prvog mesta u grupi. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Poveli su u 28. minutu, a do izjednačenja je došlo u drugom minutu nadoknade drugom poluvremena.

Sada tabela grupe A, posle odigrana sva tri kola, izgleda ovako: Nemačka je prva sa 7 bodova, Švajcarska druga sa 5, Mađarska treća sa 3 i Škotska četvrta sa 1 bodom.