Treći dan Evropskog fudbalskog prvenstva

Trećeg dana EP odigrane su tri utakmice, i to od 15.00 časova prvi meč grupe D između Poljske i Holandije, a zatim dve utakmice grupe C (mečevi koji nas najviše interesuju) između Danske i Slovenije od 18.00 sati i Srbije i Engleske od 21.00 čas.

Fudbaleri Holandije u prvom kolu grupe D pobedili su Poljsku rezultatom 2:1.

Holanđani su do pobede došle preokretom. Poljaci su poveli u 16.minutu, a Holanđani izjednačili već u 29. minutu a u 83. došli do pobede.

U utakmici prvog kola grupe C između Slovenije i Danske došlo je do podele bodova jer je završena rezultatom 1:1. Danci su poveli u 16. minutu a Slovenci izjednačili u 77. minutu meča.

Drugi meč grupe C, i za nas najzanimljiviji, odigran je između Srbije i Engleske. Ishod meča određen je u 13. minutu kada su Englezi postigli pogodak. U drugom poluvremenu Srbija je igrala mnogo bolje, stvarala prilike ali nije uspela da izjednači.

Tako posle prvog kola u grupi C Englezi su bili jedini sa 3 boda, Danci i Slovenci imaju po jedan, a Srbija bez bodova.