Fudbaleri Srbije osvojili nova tri boda u kvalifikacijama za SP 2026


Nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će biti održano 2026. godine dobro je krenulo za fudbalsku reprezentaciju Srbije. Gostovanje u Rigi selekciji Letonije završeno je minimalnom pobedom od 1:0.

Mogla je Srbija i do ubedljivije pobede ali na kraju je ipak ostao samo jedan pogodak Vlahovića iz 12. minuta. Sa druge strane, malo je nedostajalo da u drugom minutu nadoknade vremena Srbija prokocka ovaj rezultat i izgubi dva boda, kada je domaća reprezentacija imala dobru priliku i pogodila okvir gola.

Sve u svemu pobeda je minimalna ali donosi tri preko potrebna boda u borbi za drugo mesto u grupi. Glavni konkurent u toj borbi biće selekcija Albanije, sa kojom je Srbija igrala u Tirani u prvom kolu nerešeno 0:0.

Naredna utakmica kvalifikacija igra se u utorak, 09. septembra, od 20.45 sati kada će Srbija ugostiti selekciju Engleske koja se nalazi na prvom mestu u grupi.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *